Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Czerwca 20 2019 16:25:24
Nawigacja
· Strona główna
· Regulamin Projektów i karta projektu
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witaj na stronie-bazie projektów rozwijanych w Gimnazjum nr w Barcinie!
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


Rok szkolny 2016/2017 zakończyliśmy z 13 zrealizowanymi projektami edukacyjnymi. Część z nich, jak co roku była efektem pracy na zajęciach artystycznych, część przygotowali członkowie koła biologicznego. Mogliśmy też poznać postać Józefa Czendefu wsłuchując się w treść prezentacji historycznej, a jedną z sal lekcyjnych podziwiać po remoncie, dzięki udziale w projekcie z języka niemieckiego. Większość prezentacji obejrzeliśmy przy okazji Święta Szkoły, część projektów prezentowaliście w skromniejszym gronie na zebraniach z rodzicami.
Jak co roku mogliśmy też poznać Mistrza Projektów Edukacyjnych - tym razem została nim Adrianna Bartoś z 3e, która przez 3 lata nauki zrealizowała 7 projektów.
W oczekiwaniu na nowy rok szkolny, możecie już notować pomysły na kolejne projekty, dzięki którym będziecie chcieli pokazać społeczności szkolnej swoje pasje, zainteresowania, czy po prostu w grupie znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
IX GMINNY KONKURS KULINARNY "SMAK LATA"


12 czerwca odbył się kolejny, już dziewiąty, gminny konkurs kulinarny "Smak lata". W spotkaniu wzięło udział aż 19 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy walczyli o tytuł najlepszego kucharza. Każdy z nich przywiózł swoją popisową potrawę, która tematyką i składnikami nawiązywała do nadchodzącego lata.
Było smacznie i wesoło. Wzięliśmy udział w wielu konkurencjach i zabawach. Przygotowywaliśmy naleśniki z nadzieniem serowym, poznawaliśmy smaki lodów, szukaliśmy liter ukrytych na lodowych wafelkach oraz braliśmy udział w loterii fantowej.
W tym czasie jury wybrało 3 najlepsze potrawy:
1. "Owocowy przekładaniec" Mateusza Gawłowskiego z Piechcina;
2. "Deser jogurtowy z owocami" Jakuba Treli z Mamlicza;
3. "Arbuzowy Potwór" P. Dzióbkowskiego, K. Rybczyńskiej, W. Pilakowskiej z SP 1 z Barcina.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Julia Kęsicka, kl. 1d
Zdjęcia z ww. konkursu można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
DZIEŃ PATRONA - ŚWIĘTO SZKOŁY


Drugi tydzień czerwca to w gimnazjach tydzień projektów, tak też było w naszej szkole. Podsumowanie i uroczysta prezentacja kilku projektów odbyła się 13 czerwca podczas Święta Szkoły. No ale od początku?
13 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Barcinie, kolejny raz obchodziliśmy Dzień Patrona - Święto Szkoły. Dzień był zaplanowany przez zespół nauczycieli pod przewodnictwem p. Hanny Grobelskiej, w porozumieniu z p. dyrektor Marzeną Wolską.
Najpierw odbyły się lekcje, ale nie trwały one długo, bo tylko do 12:00. W samo południe zebraliśmy się na boisku przed szkołą i rozpoczęliśmy świętowanie. Najpierw zaprezentowali się przebierańcy - każda klasa miała za zadanie przedstawić postaci z utworów Sienkiewicza. Na boisku zrobiło się kolorowo, w przebraniach zdecydowanie przeważały Danusie i rycerze. Uczniowie wywiązali się z tego zadania na 6! Następnie przeszliśmy do rywalizacji klas: klasy I ścigały się w napełnianiu butelki wodą przy pomocy nakrętek, klasy II - próbowały swoich sił w darcie, trzecioklasiści - przeciąganiu liną. Potem klasy wymieniały się konkurencjami. Przez całe zawody widać i słychać było śmiech, i o to organizatorom chodziło. Zwycięskie klasy otrzymywały od Pani Dyrektor zdrowe nagrody - arbuzy. Wszyscy uczniowie dostali też słodkie prezenty z okazji minionego Dania Dziecka. W dalszej kolejności przeszliśmy na boisko, by obserwować mecz piłki nożnej gimnazjum - liceum. Staraliśmy się dopingować wszystkich zawodników, rozpraszały nas zapachy? Niezastąpieni rodzice przygotowali kiełbaski z grilla, stanowisko z grochówką, chlebem ze smalcem, ogórkiem i rozmaitym kolorowym ciastem. Konsumowaliśmy przygotowane pyszności ze smakiem.
Ostatnim punktem tego dnia była prezentacja projektów. Wg informacji zasięgniętych od koordynatora projektów w naszej szkole, p.Lucyny Taraska, pierwsze projekty realizowaliśmy w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011, a do tej pory zaprezentowano ich w naszej szkole prawie 160. Na widownię w sali gimnastycznej, do uczniów i nauczycieli dołączyli rodzice. Wspólnie oglądaliśmy i ocenialiśmy prezentacje projektów.
Zaprezentowali się:
1.Zosia Drzewiecka i Eliza Rybińska z kl.IIb z projektem "Powstaniec z Barcina - Józef Zdzisław Czendefu.", przygotowanym pod opieką p.G.Sudoł.
2. grupa z klasy IId z projektem "Rozrywka może rozwijać - gry planszowe." - opiekun p.A Korzempa
3. grupa z klasy IId z projektem "Picasso, Monet, Dali, a może Duchamp? Czyja twórczość jest mi bliższa?" - opiekun p.A Korzempa
4. grupa prężnie działającego koła biologicznego z projektem "Co skrywa nasz mózg?" - opiekun p.D.Wysocka
5. uczniowie klas IIa i IIb z pokazem mody prezentując projekt "Eko-moda - stroje z materiałów wtórnych własnych projektów." - opiekun p.Ż.Kopydłowska
6. uczniowie IIc ponownie przedstawiając nam projekt "Pomimo przeciwności - teatr cieni." - opiekun p.A.Korzempa
7. grupa z klasy IIe z filmikiem będącym efektem projektu "Plastelinowe przygody - techniki animacji." - opiekun p.A.Korzempa

Wszystkie prezentacje zostały ocenione jako bardzo ciekawe, co znalazło swoje odzwierciedlenie w gromkich brawach. Kolejny raz okazało się, że młodzież naszego gimnazjum ma wspaniałe, ciekawe, różnorodne pomysły, jest kreatywna i chętna do działania. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Zdjęcia ze święta szkoły dostępne w w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
TESCO POMAGAMY - DZIĘKUJEMY


W ramach drugiej edycji programu grantowego "Decydujesz, pomagamy" w sklepach Tesco w Barcinie, Łabiszynie i Żninie po zrobieniu zakupów można było głosować na trzy projekty aktywizujące mieszkańców do zmieniania na lepsze swojego najbliższego otoczenia. Najwięcej głosów otrzymał "Kolorowy zakątek" Stowarzyszenia "Otwarte Umysły" (25999 głosów), wyprzedzając inicjatywy "Szachy już mamy, teraz tenis stołowy!" Stowarzyszenia Trochę Kultury! (17400 głosów) i "Zanurkuj z Tesco" Janowieckiego Stowarzyszenia Oświatowego (7750 głosów).
Do Barcina trafi grant Tesco w wysokości 5000 zł na projekt "Kolorowy zakątek", który obejmuje przygotowanie i wyposażenie pomieszczenia - Sali Doświadczeń Świata. Pomysłodawcy stworzą kolorowe i przestrzenne miejsce, wyposażone w specjalistyczny sprzęt, w którym każde niepełnosprawne dziecko będzie mogło, wykorzystując wiele zmysłów, poznawać świat!
W II edycji programu na 750 zgłoszonych projektów oddano 4 600 000 głosów a Tesco przeznaczy 750 000 zł na 145 grantów. Burmistrz Barcina Michał Pęziak objął program grantowy "Decydujesz, pomagamy" honorowym patronatem.
źródło: barcin.pl
PROJEKT EDUKACYJNY KLASY IIC


Dnia 6 kwietnia podczas zebrań z rodzicami nasza klasa (IIc) zaprezentowała swój projekt realizowany na zajęciach artystycznych, które prowadzi p. Agnieszka Korzempa. Jednym z celów projektu było kształcenie umiejętności podejmowania twórczych działań i współpraca z innymi. Zamierzenie to towarzyszyło nam od samego początku, szczególnie przy głębokich namysłach nad formą pracy. Wspólnie wybraliśmy teatr cieni, a naszej sztuce nadaliśmy tytuł "Pomimo przeciwności". Mogliśmy bardzo dokładnie zapoznać się z nową formą teatralną. Razem wymyśliliśmy scenariusz, dzięki czemu mogliśmy dać upust naszej bujnej wyobraźni i wyrazić emocje. W próby włożyliśmy dużo energii i pracy, co przełożyło się na delikatny stres przed występem. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem, a rodzice wyglądali na wzruszonych i zachwyconych.Nasz projekt został zaliczony i oceniony przez jury w składzie p. Marlena Korgul, p.Ewa Drążek oraz p. Anna Grzegorska jako bardzo ciekawy.
W. Karbowiak, M. Magdziarz klasa II c
SHARING CULTURE


Uczniowie klasy 2 barcińskiego liceum od listopada mają okazję brać udział w projekcie eTwinning "Sharing culture?. Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności komunikacji w języku obcym oraz dzielenie się informacjami o kulturze i obyczajach krajów uczestniczących w projekcie. Współpracujące z Liceum Ogólnokształcącym w Barcinie szkoły to IES Francesc Gil z Hiszpanii i Liceo Statale "Leonardo" z Włoch. Po kilku miesiącach od założenia projektu udało nam się doprowadzić do spotkania online z uczniami szkoły średniej z Hiszpanii. Dało to okazję do wymiany informacji na temat szkoły, realiów i zainteresowań uczniów. Dowiedzieliśmy się np. , że w szkole hiszpańskiej lekcje trwają od godziny 8 do 14 podobnie jak u nas, lecz z tą różnicą, ze uczniowie hiszpańscy mają tylko 2 przerwy. Cieszmy się więc każdą przerwą! Spotkanie online z pewnością zapoczątkowało wiele ciekawych znajomości i stało się motywacją do szukania dalszego kontaktu z rówieśnikami z Hiszpanii.
KULINARNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE


W ramach zajęć Terapii kuchennej z komunikacją alternatywną od kilku już lat realizowane są rozmaite projekty, podczas których wolontariusze z gimnazjum współpracują z osobami niepełnosprawnymi, zgłębiając tajniki przygotowywania i testując smaki tradycyjnych lub egzotycznych dań.
13 marca rozpoczął się kolejny z projektów: "Kulinarne podróże po świecie". Tym razem poznawać będziemy sposób przyrządzania i smak potraw z różnych kontynentów. Ponadto poza młodzieżą gimnazjalną oraz absolwentami naszej szkoły swoje umiejętności pracy w kuchni trenować będą także niepełnosprawne dzieci, biorące udział w sobotnich zajęciach "Chwila oddechu". Pierwszym daniem, które zostało już przygotowane i ze smakiem zjedzone był, inspirowany kuchnią sąsiadów Polski, barszcz ukraiński. Przed nami jeszcze wiele kulinarnych wyzwań, gdyż projekt trwać będzie do końca grudnia a zaplanowane zostały 23 spotkania. Finałem tego roku szkolnego będzie, organizowany w czerwcu, siódmy już gminny konkurs kulinarny "Smak lata".
Każdego roku wzbogacamy nie tylko umiejętności gotowania, współpracy i komunikowania się ale także wyposażenie naszej kuchni w różne naczynia i sprzęt AGD. Tym razem, dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu z Urzędu Miejskiego w Barcinie, możemy zakupić kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, co z pewnością poszerzy zakres naszych prac. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działania wolontaryjne na polu kulinarnym.
Zdjęcia z warsztatów można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.
BEZPIECZNA SZKOŁA


Od 15 września 2016 r do 15 marca 2017 r. wszyscy braliśmy udział w VI edycji konkursu Bezpieczna + "Bezpieczna Szkoła -
Bezpieczny Uczeń".

Przystępując do niego zobowiązaliśmy się wykonać dziewięć zadań, które na bieżąco były oceniane przez jury punktowo w skali od "1" do "10".
Pamiętacie spotkanie z panem strażakiem, który przypominał nam jak fachowo udzielić pierwszej pomocy? Kojarzycie dzień, kiedy używaliśmy SMOKYLYZERA czyli urządzenia do badania poziomu nikotyny w organizmie? A ankietę, w której razem z członkami Rady Samorządu Uczniowskiego pytaliśmy Was czy w naszej szkole panuje przyjazny klimat i czy na pewno każdy z Was czuje się w niej bezpiecznie? To tylko niektóre z zadań. Przybliżyliśmy jury także sylwetki naszych dzielnych wolontariuszy, którzy tak chętnie i bezinteresownie uczestniczą w sobotnich spotkaniach z niepełnosprawnymi dziećmi z naszej gminy poświęcając im wolny czas.
W konkursie można było zdobyć maksymalnie 100 punktów. I wiecie ile zdobyliśmy?... Tak ! Okrągłą ?stówkę?. Ale bez Was nic by się nie udało dlatego BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY, bo w większości zadań uczestniczyliście wszyscy. Oficjalnie ogłaszam, że nasza szkoła od 31 marca 2017r. dzięki Wam, drodzy uczniowie, posiada CERTYFIKAT BEZPIECZNEJ SZKOŁY! I niech tak zostanie jak najdłużej!
Certyfikat dostępny jest TUTAJ.
M. Kwapisz- Brokos- pedagog
NA TROPIE WADLIWYCH GENÓW


W piątek 17 marca, na siódmej godzinie lekcyjnej, kółko biologiczne zakończyło swój wysiłek prezentacją. Nad projektem pt. Na tropie wadliwych genów biolodzy pracowali przez prawie pół roku, dodatkowo uczestnicząc w wykładach odbywających się w bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Oceniający projekt mieli okazję zobaczyć pracę trzech grup, które dokładnie zobrazowały i przedstawiły rodzaje chorób widowni. Nie zabrakło interesujących ciekawostek, które pomogły jeszcze bardziej zaciekawić publikę. Na końcu spotkania słuchający sprawdzili swoją wiedzę, nabytą na zajęciach, nauczyciele wcielili się w rolę uczniów. Na zwycięzców czekały nagrody, a dla wszystkich uczestników quizu nie zabrakło słodkiego poczęstunku.
Kółko biologiczne pracuje pod okiem pani Dominiki Wysockiej, lecz owoce swojej pracy uczniowie przedstawili samodzielnie. Miło było widzieć tak zaangażowanych uczniów i zadowolonych nauczycieli w jednym miejscu. Oby takie spotkania odbywały się częściej.
Prezentacja z projektu dostępna jest TUTAJ.
NOWY ROZDZIAŁ


24.02.2017 r. odbyło się spotkanie klasowe, podczas którego uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą p. Anną Kończal wczuli się w rolę ekipy remontowej i odnawiali salę lekcyjną w ramach projektu "Niemiecki ma klasę". Drugoklasiści mieli za zadanie pomalować ściany i ławki. W czasie malowania okazało się, że kolor, który pojawił się na ścianie nie był tym, którego oczekiwali gimnazjaliści. Rada na przyszłość: nie ufaj barwie z pudełka :) Na szczęście z pomocą przyszła nasza wychowawczyni, która miała w zanadrzu dodatkowy kolor, który okazał się perfekcyjny do tej sali. Trafiona barwa dodała drugoklasistom zapału do pracy, dzięki czemu na ścianach pojawiły się kolorowe kredki oraz trójkolorowy pasek symbolizujący flagę Niemiec. Podczas spotkania uczniowie zintegrowali się oraz doznali uczucia ciężkiej pracy. Jednak to nie przeszkodziło w tym, aby się dobrze bawić. Ta klasa rozpoczyna teraz nowy rozdział!
Uczennice klasy II e: Zuzanna Jaskuła, Wiktoria Wojciechowska
PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH KLASY IID


Podczas zebrań z rodzicami dwie grupy uczniów z kl. II d zaprezentowały projekty realizowane w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez p. A. Korzempę.
Tematy projektów:
1) NieZWYKŁA rodzina- codzienność w ujęciu satyrycznym (film).
2) Gatunki filmowe- film akcji i horror (film)

Celem tych projektów było poznanie cech gatunków filmowych; kształtowanie umiejętności gry aktorskiej i montażu filmu oraz wyrabianie umiejętności pracy w zespole. Uczniowie tworzący komedię, przed jej pokazem, wprowadzili rodziców tymi słowami:
"W filmie tym próbowaliśmy pokazać w krzywym zwierciadle polską rodzinę, dlatego też pojawiły się tam elementy satyry ośmieszające nasze wady czy sposoby komunikowania się. Przy okazji pisania scenariusza do filmu i nagrywania go, przekonaliśmy się, że gatunek komediowy jest bardzo trudny do realizacji, gdyż to co nas śmieszy, nie koniecznie jest śmieszna dla innych".
Jak się jednak okazało, oba filmy wywołały uśmiech na twarzach zarówno rodziców jak i komisji, która oceniła je jako projekty BARDZO CIEKAWE
Wygenerowano w sekund: 1.01 - 23 zapytań MySQL 93,524 unikalnych wizyt