Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Maja 22 2019 12:15:07
Nawigacja
· Strona główna
· Regulamin Projektów i karta projektu
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ŚNIADANIOWY ZAWRÓT GŁOWY


14 maja br. W naszej szkole odbyła się prezentacja projektu, pt.: "Śniadaniowy zawrót głowy". Celem uczniów było pokazanie i uświadomienie innym, jak ważny jest pierwszy posiłek, a mianowicie śniadanie.
Członkowie kółka biologicznego, pod opieką p. Dziarnowskiej, omawiali witaminy i piramidę zdrowego żywienia. Marysia opowiadała o dietach, uświadamiając tym samym, jakie to jest niebezpieczne dla naszego organizmu. Następnie wraz z Sebastianem prezentowali skład zupek chińskich, pokazując, jak bardzo mogą nam zaszkodzić. Na prezentacji przedstawione były wyniki ankiet na temat śniadania oraz wyniki wskaźnika BMI. Były one przeprowadzone wcześniej, wśród uczniów naszej placówki.
Każdy z tego spotkania powinien wynieść, że ŚNIADANIE jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. A zdrowo się odżywiając pozyskujemy energię na cały poranek. W ten sposób możemy aktywie spędzić dzień, nie będąc ospałym.
KaFa
Fotogaleria z tego projektu dostępna jest TUTAJ
Projekt Postkarte mit Wünschen realizowany w ramach programu eTwinning


Projekt „Ostern – Postkarte mit Wünschen” realizowany w ramach programu eTwinning.
Dnia 19 kwietnia 2013 r. odbyła się w naszej szkole prezentacja międzynarodowego projektu pt. „Ostern – Postkarte mit Wünschen” (Wielkanoc – kartki świąteczne z życzeniami). W projekcie wzięły udział szkoły z 7 krajów: Estonii, Francji, Szwecji, Słowacji, Czech, Grecji oraz Polski.
Dnia 13.02.2013 r. projekt został zarejestrowany przez Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning. Założycielami projektu są: p. Anna Kończal oraz p. Markéta Masaříková. Współpraca z nauczycielami – partnerami rozpoczęła się w lutym. Uczniowie z naszej szkoły (Paulina Sajdak II e, Natalia Juniewicz II e, Anna Głowacka III d, Marika Kwasigroch III d, Paulina Krause III d, Dominika Leszczyńska III b, Nicole Małkowicz III b, Sebastian Domański III f) stworzyli prezentacje multimedialne pt. „Ostern in unserem Land – Święta Wielkanocne w naszym kraju” oraz słowniki w języku niemieckim. Partnerskie szkoły wykonywały te same zadania. Wszystkie prezentacje były na bieżąco zamieszczane na TwinSpace projektu.
Uczniowie wykonali również kartki wielkanocne z życzeniami napisanymi w języku niemieckim, które zostały wysłane do szkół z zagranicy.
Rezultaty pracy uczniów można zobaczyć TUTAJ
Za nasze partnerstwo otrzymaliśmy Certyfikat eTwinning.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu.
HYBRYDY ZABAWA W BOGA?


"W dniu 17.12.12r. o 14:30 odbyła się w naszej szkole prezentacja projektu pt. ,,Hybrydy – zabawa w Boga?” zorganizowanego przez szkolne koło biologiczne, które prowadzi p. A. Dziarnowska. Uczniowie przybliżyli zebranym pojęcie hybrydy, zaprezentowali różnorodne krzyżówki i mieszańce gatunkowe, oraz postarali się odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule projektu. Kontrowersyjny temat wywołał dyskusję, a wypływające z niej wnioski wskazały na pozytywną rolę hybryd w ewolucji gatunkowej."
Zdjęcia z realizacji projektu dostępne TUTAJ.
MOTYW ANIOŁA W KULTURZE EUROPEJSKIEJ


31 stycznia podczas zebrań z rodzicami odbyła prezentacja projektu „Motyw anioła w kulturze europejskiej” realizowanego w ramach zajęć artystycznych przez klasę II f .
Rodzice i niektórzy nauczyciele mieli okazję podziwiać prace plastyczne, oglądać filmy i video clipy wg scenariusza uczniów i w ich wykonaniu, żywy obraz oraz własnoręcznie przez nich wykonane anioły.
O celach i kolejnych etapach projektu goście dowiedzieli się oglądając prezentację multimedialną otwierającą spotkanie.
Prezentacja z projektu dostępna jest TUTAJ (wersja MS PowerPoint 2007)
DWA PROJEKTY!


e-szkoła przyszłości oraz ciekawe lekcje z języka angielskiego to projekty realizowane w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 w roku szkolnym 2012/2013.
Nauczyciele oraz uczniowie są w tej chwili na etapie wykorzystywania e-technologi w szkole oraz uczestniczą w ciekawych lekcjach poświęconych nowinkami technicznymi. Natomiast już od marca rozpoczną pracę nad projektami. Jednym z nich będzie e-szkoła przyszłości, gdzie uczniowie będą odpowiadać m.in. na pytania "czy e-podręczniki" zastąpią tradycyjny podręcznik?, jaki sprzęt do nauki wybrać?, czym sugerować się przy wyborze urządzenia mobilnego...
Już dziś możecie śledzić poczynania naszych blogerów na stronie TECHNEXT
JANUSZ KORCZAK - RZECZ O WYCHOWAWCY
Newsy

„Janusz Korczak – rzecz o wychowawcy”
16 września 2011 roku sejm ustanowił rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka. Henryk Goldszmit, znany też jako: Stary Doktor lub Pan doktor urodził się . 22 lipca 1878 lub 1879 w Warszawie, zmarł prawdopodobnie 5 sierpnia 1942 w Treblince – polski lekarz pochodzenia żydowskiego, pedagog, pisarz, publicysta, działacz społeczny.
Janusz Korczak to prekursor działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka. Wprowadził samorządy wychowanków, które miały prawo stawiać przed dziecięcym sądem swoich wychowawców. W 1926 roku zainicjował pierwsze pismo redagowane w większości przez dzieci – „Mały Przegląd”. Henryk Goldszmit to też pionier działań w dziedzinie resocjalizacji nieletnich, diagnozowania wychowawczego, opieki nad dzieckiem trudnym. To właśnie ten człowiek zginął w Treblince, nie chcąc pozostawić swoich wychowanków samych w tak trudnym momencie.
Członkowie szkolnego koła historycznego i teatralnego postanowili opowiedzieć o Januszu Korczaku, realizując projekt edukacyjny. „Historycy” przygotowali prezentację o Starym Doktorze, a „Teatrolodzy” napisali scenariusz i przygotowali przedstawienie ukazujące Korczaka - przede wszystkim - jako dobrego człowieka, który dał swoim podopiecznym bezpieczeństwo i miłość.
8. czerwca 2013r. pokazaliśmy efekt naszej pracy na spotkaniu „Pokażę Wam swoją pasję”, na które licznie przybyli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie z gimnazjum i liceum w Barcinie. Projekt przygotowało aż 28 uczniów, a koordynatorkami były panie: Ewa Gościńska, Żaneta Kopydłowska i Marzena Wolska. Ilustracje przedstawiające Janusza Korczaka przygotowali gimnazjaliści w ramach konkursu plastycznego ogłoszonego przez panią Agnieszkę Korzempę. Projekt został oceniony jako bardzo ciekawy.
Załączamy filmik z przedstawienia oraz kilka zdjęć z naszych prób, które przeciągały się do późnych godzin wieczornych – nie dziwcie się więc, że musieliśmy się posilić
Zdjęcia można zobaczyć w naszej szkolnej galerii, natomiast film z przedstawiania TUTAJ.
PROJEKTY EDUKACYJNY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013


Podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczniemy pracę z projektami edukacyjnymi.
W tym roku oprócz projektów szkolnych nasza szkołą będzie realizować projekty w ramach programu Szkołą z klasą 2.0.
Program skierowany jest do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, którzy widzą potrzebę edukacji medialnej w szkole, chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, i którzy są przekonani, że stosowanie TIK może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji. Program pomaga też rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
Newsy

W piątek 8 czerwca 2012r. został przedstawiony projekt pt. „Ocalić od zapomnienia – Mniejszość żydowska”. Miał na celu przybliżenie kultury i religii żydowskiej. Zespół w składzie: Wiktoria Rochowiak kl. IIe, Donata Buczkowska kl. IIe, Dajana Kościelniak kl. IIe, Paulina Sajdak kl. Ie oraz Daniel Jankowski kl. IIIc pod opieką pani Ewy Gościńskiej zaprezentowali charakterystyczny strój, główne święta obchodzone przez Żydów oraz przybliżyli nam informacje na temat mniejszości żydowskiej w Barcinie. Wystawę można obejrzeć w czytelni naszego gimnazjum.
ŚMIAĆ SIĘ, PŁAKAĆ...


Relacja z projektu "Śmiać się, płakać czy obgryzać paznokcie", który został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Barcinie.
Filmy kręciliśmy na potrzebę projektu „Śmiać się, płakać czy obgryzać paznokcie?” realizowanego przez STOWARZYSZENIE „OTWARTE UMYSŁY” NA RZECZ WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU UCZNIÓW.
Celem głównym projektu była realizacja zainteresowań młodzieży związanych z tworzeniem filmów oraz stymulowanie do aktywnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu. Poznaliśmy cechy typowe dla najważniejszych klasycznych gatunków filmowych (komedii, melodramatu, westernu, horroru, filmu science fiction, filmu sensacyjnego). Po spotkaniu z instruktorem(panem Tomaszem Kaśkowem) dowiedzieliśmy się, jakie są różnice między planami filmowymi, różne typy montażu filmowego oraz czym są „sekwencje zagęszczone”. Pod okiem naszych nauczycieli polonistów napisaliśmy scenariusze filmów i przygotowaliśmy scenopis ujęć filmowych potrzebnych do nakręcenia filmu. Po zrobieniu odpowiednich zakupów wykonaliśmy dekoracje i stroje. Efektem końcowym było sześć 5 - minutowych filmów - każdy z nich reprezentował inny gatunek. Wyprodukowane filmy pokazaliśmy wszystkim uczniom , rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły podczas obchodów Dnia Dziecka. Wszystkie grupy otrzymały najwyższą ocenę.
CIEKAWE BUDOWLE

Dnia 1 czerwca 2012 roku odbył się w naszej szkole pokaz projektu edukacyjnego pt. „Przeszłość-Teraźniejszość- Przyszłość- Ciekawe budowle i miejsca”. Klasy II d, II f, II g pod kierunkiem pani Żanety Kopydłowskiej przez II semestr przygotowywały makiety różnych budowli i miejsc na świecie. Zadaniem grup było również albumu, który zawierał podstawowe informacje o makiecie (historię powstania, położenie geograficzne, oś czasu, itp.). Podczas pokazu, na drugim piętrze zgromadzili się prawie wszyscy uczniowie ciekawi naszych pomysłów. Jednym z naszych projektów był film pt. „The last breath” (możecie obejrzeć go na you tube). Premiera odbyła się w Dniu Dziecka. Nasze wysiłki zostały uwiecznione na zdjęciach. Pokaz uważamy za udany, został pozytywnie przyjęty przez uczniów i nauczycieli.
Zapraszamy również do naszej galerii gdzie można zobaczyć zdjęcia z projektami
PROJEKT - PATRON SZKOŁY


W czwartek 31.05 2012r. został podsumowany projekt pt. „Patron szkoły”, do którego przystąpiliśmy pod koniec maja ubiegłego roku. Początkowo było nas siedemnastu, którzy z wielkim zapałem, podczas pierwszej „ burzy mózgów”, podawali nazwiska kandydatów na patrona naszej szkoły. Jednak, gdy trzeba było uzasadnić swój wybór, nasza grupa malała w tempie błyskawicy. Od września ostatecznie, realizacją projektu zajmowało się pięć osób; Roksana, Mateusz, Mikołaj, Kamil i Marcin.
Zaczęliśmy od poszukiwań osób związanych bezpośrednio z miastem i gminą Barcin, następnie osób związanych z młodzieżą i szkołą, a także innych osób godnych naśladowania.
I tak przedstawiliśmy następujące postaci:
• Roksana – Henryka Sienkiewicza, jako noblistę i twórcę dzieł, po które chętnie sięga młodzież,
• Mateusz – Alojzego Rybczyńskiego, jako nauczyciela szerzącego oświatę w naszej okolicy,
• Mikołaj – Henryka Hałasa, jako działacza, który swoją przynależność do partii wykorzystał w znacznym stopniu do rozwoju gminy Barcin,
• Kamil – Wandę Błeńską, jako przykład lekarki, leczącej trędowatych w Afryce i będącej wzorem dla młodzieży,
• Marcin – Świętego Wojciecha, jako krzewiciela chrześcijaństwa, legendą związanego z Barcinem.
Wygenerowano w sekund: 0.21 - 23 zapytań MySQL 93,037 unikalnych wizyt