Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
DZIEŃ PATRONA - ŚWIĘTO SZKOŁY
Dodane przez admin dnia Sierpień 27 2017 11:23:18


Drugi tydzień czerwca to w gimnazjach tydzień projektów, tak też było w naszej szkole. Podsumowanie i uroczysta prezentacja kilku projektów odbyła się 13 czerwca podczas Święta Szkoły. No ale od początku?
13 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Barcinie, kolejny raz obchodziliśmy Dzień Patrona - Święto Szkoły. Dzień był zaplanowany przez zespół nauczycieli pod przewodnictwem p. Hanny Grobelskiej, w porozumieniu z p. dyrektor Marzeną Wolską.
Najpierw odbyły się lekcje, ale nie trwały one długo, bo tylko do 12:00. W samo południe zebraliśmy się na boisku przed szkołą i rozpoczęliśmy świętowanie. Najpierw zaprezentowali się przebierańcy - każda klasa miała za zadanie przedstawić postaci z utworów Sienkiewicza. Na boisku zrobiło się kolorowo, w przebraniach zdecydowanie przeważały Danusie i rycerze. Uczniowie wywiązali się z tego zadania na 6! Następnie przeszliśmy do rywalizacji klas: klasy I ścigały się w napełnianiu butelki wodą przy pomocy nakrętek, klasy II - próbowały swoich sił w darcie, trzecioklasiści - przeciąganiu liną. Potem klasy wymieniały się konkurencjami. Przez całe zawody widać i słychać było śmiech, i o to organizatorom chodziło. Zwycięskie klasy otrzymywały od Pani Dyrektor zdrowe nagrody - arbuzy. Wszyscy uczniowie dostali też słodkie prezenty z okazji minionego Dania Dziecka. W dalszej kolejności przeszliśmy na boisko, by obserwować mecz piłki nożnej gimnazjum - liceum. Staraliśmy się dopingować wszystkich zawodników, rozpraszały nas zapachy? Niezastąpieni rodzice przygotowali kiełbaski z grilla, stanowisko z grochówką, chlebem ze smalcem, ogórkiem i rozmaitym kolorowym ciastem. Konsumowaliśmy przygotowane pyszności ze smakiem.
Ostatnim punktem tego dnia była prezentacja projektów. Wg informacji zasięgniętych od koordynatora projektów w naszej szkole, p.Lucyny Taraska, pierwsze projekty realizowaliśmy w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011, a do tej pory zaprezentowano ich w naszej szkole prawie 160. Na widownię w sali gimnastycznej, do uczniów i nauczycieli dołączyli rodzice. Wspólnie oglądaliśmy i ocenialiśmy prezentacje projektów.
Zaprezentowali się:
1.Zosia Drzewiecka i Eliza Rybińska z kl.IIb z projektem "Powstaniec z Barcina - Józef Zdzisław Czendefu.", przygotowanym pod opieką p.G.Sudoł.
2. grupa z klasy IId z projektem "Rozrywka może rozwijać - gry planszowe." - opiekun p.A Korzempa
3. grupa z klasy IId z projektem "Picasso, Monet, Dali, a może Duchamp? Czyja twórczość jest mi bliższa?" - opiekun p.A Korzempa
4. grupa prężnie działającego koła biologicznego z projektem "Co skrywa nasz mózg?" - opiekun p.D.Wysocka
5. uczniowie klas IIa i IIb z pokazem mody prezentując projekt "Eko-moda - stroje z materiałów wtórnych własnych projektów." - opiekun p.Ż.Kopydłowska
6. uczniowie IIc ponownie przedstawiając nam projekt "Pomimo przeciwności - teatr cieni." - opiekun p.A.Korzempa
7. grupa z klasy IIe z filmikiem będącym efektem projektu "Plastelinowe przygody - techniki animacji." - opiekun p.A.Korzempa

Wszystkie prezentacje zostały ocenione jako bardzo ciekawe, co znalazło swoje odzwierciedlenie w gromkich brawach. Kolejny raz okazało się, że młodzież naszego gimnazjum ma wspaniałe, ciekawe, różnorodne pomysły, jest kreatywna i chętna do działania. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Zdjęcia ze święta szkoły dostępne w w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy